Dźwigi PURE

Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta stworzyliśmy nowoczesne rozwiązanie przeznaczone dla nowych budynków mieszkalnych. Rodzina dźwigów serii PURE 630 - 1000 pozwala na instalację kabin o wymiarach 1100x1400 i 1100x2100 w szybach których szerokość zaczyna się już od 1600mm, a głębokość podszybia/nadszybia nie przekracza 1000/3400mm. Dzięki temu architekci mają większe możliwości wykorzystania przestrzeni, a powierzchnia przeznaczona na szyb windowy i maszynownię została zredukowana do minimum.

Dźwigi oparte na nowej koncepcji PURE to:
 • optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni,
 • nowoczesne wzornictwo i najwyższej klasy materiały wykończeniowe kabin i drzwi szybowych,
 • wysoki komfort użytkowania dzięki autorskim rozwiązaniom wibroizolacji kluczowych komponentów dostosowanych do najnowszej normy DIN 8989,
 • energooszczędność dzięki technologii LED we wszystkich zastosowanych źródłach oświetlenia,
 • dwa standardy technologiczne budowy kabin DUO i LAMINATE pozwalające na ciekawe możliwości aranżacji wnętrza kabiny,
 • niezawodne wciągarki od wiodących światowych producentów,
 • sprawdzone niezawodne sterowanie własnej produkcji,
 • standaryzacja komponentów zapewniająca ciągłość produkcji i dostępność wszystkich części zamiennych,
 • szybki i czysty montaż,
 • bezawaryjność pracy dzięki sprawdzonym i niezawodnym komponentom,
 • szybszy proces zamawiania, i krótszy czas realizacji projektu.
 

Gwarantem bezpieczeństwa eksploatacji naszych rozwiązań jest fakt, że podczas projektowania uwzględniane są nie tylko wytyczne standardowej normy dźwigowej PN-EN 81.20, lecz także rygorystycznej najnowszej normy DIN 8989 która powstała na bazie norm VDI 2566 karta 1:2011-04 i VDI 2566 karta 2:2004-05, od lat opisujących wytyczne projektowania dźwigów w celu zapewnienia wymaganego komfortu akustycznego i wibracyjnego. Dodatkowo (na życzenie inwestora) kabiny mogą byś wyposażone w elementy dostosowane do wytycznych normy PN EN 81-70.

W tworzeniu nowych rozwiązań wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania inżynierskie i wytwórcze. Każdy projekt zanim wejdzie do produkcji poddawany jest dużej ilości prób mających na celu walidację wykorzystanych technik obliczeniowych i wychwycenie ewentualnych problemów.

Model belki posadowienia układu napędowego w poszczególnych etapach procesu projektowego z wykorzystaniem technik 3D/MES (modelowanie 3D, analiza MES/testowanie, tworzenie dokumentacji konstrukcyjnej/wytwórczej, produkcja/montaż wyrobów finalnych)

Tylko takie podejście jest w stanie zagwarantować klientom wieloletnią bezproblemową eksploatację i radykalne obniżenie jej kosztów, najczęściej przenoszonych na mieszkańców budynków. To odróżnia nas od wielu na pozór podobnych produktów dostępnych na rynku, których pochodzenie i jakość trudno zweryfikować i pozwala nam od blisko 40 lat oferować produkty najwyższej klasy jak również profesjonalną opiekę posprzedażową i wsparcie klienta podczas całego okresu eksploatacji naszych urządzeń.

KABINY
            Kabiny dźwigów PURE dostępne są w dwóch liniach wykończeniowych zaprojektowanych tak aby oprócz wysokiej trwałości zagwarantować klientom wiele możliwości aranżacji.

PURE LAMINATE

To seria kabin o minimalistycznej eleganckiej formie i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych które posiadają cechy szlachetnych gatunków drewna. Duże lustro i poręcz z polerowanej stali nierdzewnej umieszczone na tylnej ścianie optycznie powiększają kabinę nadając jej przestronności i lekkości. Wytrzymałe, a jednocześnie szlachetne, ciepłe i eleganckie laminaty HPL o różnych fakturach drewna doskonale korespondują nawet z najbardziej prestiżowymi wnętrzami.

  

ŚCIANY
 • laminat Compact z dostępnej palety wzorów
 • pionowe cokoły i boczki przy drzwiach wykonane ze stali nierdzewnej

DRZWI KABINOWE

 • automatyczne, wykonane ze stali nierdzewnej, blachy plastyfikowanej lub malowanej proszkowo

STEROWANIE

 • panel dyspozycji PURE wykonany ze stali nierdzewnej na niepełną wysokość kabiny, wyposażony w przyciski kwadratowe lub okrągłe

SUFIT

 • podwieszany PURE ze stali nierdzewnej wyposażony w oświetlenie energooszczędne panelowe

PODŁOGA

 • wykładzina antypoślizgowa, niepalna, trudnościeralna wg wzornika

WYPOSAŻENIE

 • poręcz okrągła na tylnej ścianie ze stali nierdzewnej polerowanej
 • cokół poręczy stanowiący odcięcie pomiędzy lustrem a laminatem
 • lustro na tylnej ścianie, nad poręczą (opcjonalnie również pod poręczą) na całą szerokość kabiny
 • listwy przypodłogowe ze stali nierdzewnej
 • wentylacja mechaniczna i grawitacyjna
 


PURE DUO

Linia DUO dedykowana jest zarówno tam gdzie liczy się nowoczesność, ascetyczny minimalizm ale też twórczy i kreatywny miszmasz. Pozwala na to możliwość łączenia materiałów i kolorystyki narożników jak też paneli środkowych. Uzyskujemy przez to ogromne możliwości aranżacji wnętrza kabiny. Trwałe materiały wykończeniowe wysokiej jakości można łączyć ze sobą w wybranych konfiguracjach tworząc ciekawe zestawienia kolorystyczne dopasowane do wymagań architektonicznych i estetycznych każdej realizacji.

ŚCIANY

 • budowa narożnikowa + panel środkowy
 • materiały: stal nierdzewna, plastyfikowana, malowana na RAL ze wzornika
 • możliwość dowolnego łączenia materiału narożników i paneli środkowych

DRZWI KABINOWE

 • automatyczne, wykonane ze stali nierdzewnej, blachy plastyfikowanej lub malowanej proszkowo

STEROWANIE

 • panel dyspozycji PURE wykonany ze stali nierdzewnej na niepełną wysokość kabiny

SUFIT

 • podwieszany PURE ze stali nierdzewnej wyposażony w oświetlenie energooszczędne panelowe

PODŁOGA

 • wykładzina antypoślizgowa, niepalna, trudnościeralna wg wzornika

WYPOSAŻENIE

 • poręcz okrągła na tylnej ścianie ze stali nierdzewnej polerowanej
 • lustro na tylnej ścianie nad poręczą (opcjonalnie na całą wysokość pomiędzy poręczą)
 • listwy przypodłogowe ze stali nierdzewnej
 • wentylacja mechaniczna i grawitacyjna
 


DRZWI

Każdy dźwig serii PURE posiada wytrzymałe teleskopowe drzwi szybowe o wymiarach 900x2000 których konstrukcja niezależnie od wybranej wersji wykończenia wykonana jest gatunkowej stali o grubości 1,2mm, dodatkowo wzmacnianej aby sprostać nawet najbardziej trudnym warunkom eksploatacji. Ościeżnice drzwi szybowych standardowo posiadają szerokość 120mm po bokach i 150mm na górze. Standardowe wykończenia drzwi zakładają wykonanie ze stali nierdzewnej satyna, blachy plastyfikowanej lub malowanej wg. wzornika. Progi drzwi szybowych i kabinowych stanowi wytrzymały aluminiowy profil o satynowanym wykończeniu.

W zależności od konfiguracji dźwigi PURE mogą też być wyposażone w ognioodporne drzwi przystankowe o klasie EI30 lub EI120 w wykończeniu ze stali nierdzewnej satyna lub malowane na kolor dostępny we wzorniku.

STEROWANIE

Każdy dźwig serii PURE posiada autorskie mikroprocesorowe sterowanie naszej produkcji którego sercem jest nowoczesny, znany i niezawodny sterownik LS2020. Sterownik wyposażony jest w zamontowany na stałe terminal operatorski w języku polskim.

Sterowanie w kabinie zapewnia przestrzenny panel sterowniczy PURE na niepełną wysokość kabiny wykonany ze stali nierdzewnej satyna wyposażony standardowo w kwadratowe przyciski. Wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne kasety wezwań wykonane są ze stali nierdzewnej satyna o gr.2mm i umieszczone w ościeżnicy drzwi szybowych. Szczegółowo dostępne konfiguracje przedstawione zostały w katalogu głównym i karcie zamówienia dźwigu.

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat charakterystyki technicznej i dostępnych możliwości konfiguracji, jak też aranżacji wnętrza kabiny zapraszamy do naszego działu sprzedaży. Wykwalifikowani handlowcy i projektanci szczegółowo przedstawią i omówią zastosowane rozwiązania, jak też pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb klienta.

Tel.: 81 528-95-00
Fax: 81 528-95-70
E-mail: info@lift.pl
LIFT SERVICE S.A.
ul. Plewińskiego 22, 20-270 Lublin

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.